maandag 28 april 2025
spot_img

Langs de weg met Douwe Greydanus

Mensen worden er helemaal blij van als ze een blauwe streep laag over het water zien scheren. Nog leuker is als je u het raam kijkt en er een op een stok of tak in je achtertuin boven het water ziet zitten. Dan beseft men zich dat het hier om een ijsvogel gaat.
Deze vogels maken in een rechte aardenmuur een gang holte met achterin ongeveer een meter diep een kommetje waar ze hun eieren leggen.
De jongen worden met visjes of insecten larven grootgebracht. Een nest grote van 6 jongen is geen uitzondering mede omdat het een kwetsbare soort is die in de winter van 100% terug gereduceerd kan worden naar 25% overlevenden. Wist u dat ze een tweede en zelfs een derde nest weten groot te brengen?
Kijk ook eens uit naar deze pracht vogel en geef het aan mij door als u ze hebt gezien en hopelijk ook met meerdere tegelijk wat betekent dat er jongen zijn.
Mail of bel mij zodat ik ze in kaart kan brengen voor het onderzoek naar de stand van deze prachtvogel.

Douwe Greydanus
Tel: 0228 720119.
Mobiel: 06 14734554
E-mail: D.Greydanus@quicknet.nl

En ook nog even een plaatje van de knobbelzwanen die op het eiland in de vijver
bij Sorghvliet hun nest hadden.
Acht jongen zijn er uit het ei gekropen en volgen nu hun ouders door de vijver op zoek naar voedsel.

ADVERTEREN
in de Andijker?

klik hier voor INFO

Meest gelezen laatste 7 dagen