Jan Groot (26) en Niels Hoogewerf (25), eigenaren van Huisgemaeckt Keukens en Interieur, vieren zaterdag 22 maart het tweejarig bestaan van hun showroom aan de Zesstedenweg 283. Wat is hun onderscheidend vermogen en wat kunnen bezoekers verwachten tijdens de open dag?
Hoe het begon
Jan richtte tijdens zijn studie als meubelmaker een VOF op waarin hij zich specialiseerde in kasten. Binnen korte tijd werd oud-klasgenoot Niels mede-eigenaar en huurden ze samen een bedrijfsunit op een industrieterrein in Enkhuizen. Al snel werd deze ruimte te klein en zijn ze op zoek gegaan naar een plek waar ook een showroom gerealiseerd kon worden. Deze vonden zij twee jaar geleden in Grootebroek, naast fietsenwinkel Bike Totaal/NAN.
Keukens en interieurbouw onder één dak
In de basis zijn Jan en Niels begonnen met het maken van kasten, totdat iemand uit de keukenbranche langskwam en hen wees op hun potentieel. Jan: ‘Hij adviseerde ons om basiskasten in te kopen en zelf de bijbehorende deuren te maken. Dat advies hebben we ter harte genomen en hierdoor onze corebusiness verlegd naar het ontwerpen en maken van keukens.’
Het verschil met andere keukenzaken is dat het aanbod bij Huisgemaeckt verder gaat dan het standaard assortiment. Doordat Jan en Niels hun eigen werkplaats hebben, kunnen ze in elk onderdeel van de keuken maatwerk aanbieden. Van aangepaste kastdieptes tot ronde hoeken en zelfgemaakte fronten die ze eventueel ook nog kunnen spuiten in elke gewenste kleur.
‘We willen dingen maken die mooi en tegelijkertijd toegankelijk zijn. Dat maakt het uniek. En dat maakt óns uniek’.
Wat zijn de trends in keukenland?
Steeds vaker hebben klanten een uitgesproken smaak of specifieke wensen over een keuken. Vaak halen zij hun inspiratie van Pinterest. Waar donkere keukens een paar jaar geleden populair waren, zijn warme, aardse pasteltinten nu helemaal in.
Niels: ‘Op dit soort trends kunnen wij snel inspelen. Interieurbouwers kunnen dit over het algemeen makkelijker dan de standaard keukenzaken, omdat wij niet vastzitten aan een assortiment. De keukenzaken wachten tot een trend aanslaat voordat ze hierop anticiperen. Dat gaat bij ons veel sneller.’
Een andere trend is dat de afzuigkap steeds meer wordt geïntegreerd in meubels, kasten, koven of zelfs in lampen. Hierdoor wordt het letterlijk een onderdeel van de keuken. Nieuwsgierig?
Open Dag met gratis kookdemo
Op zaterdag 22 maart tussen 10.00 en 17.00 uur is iedereen welkom in de vernieuwde showroom van Huisgemaeckt. Bezoekers mogen dan ook een kijkje nemen in de werkplaats, waar het team laat zien hoe het productieproces werkt. Daarnaast is er een chef-kok vanuit ATAG aanwezig die de nieuwste kooktechnieken en apparatuur demonstreert én lekkere hapjes verzorgt. Denk hierbij aan Celsius Cooking en de stoomoven.
Jan: ‘We vinden het belangrijk dat de klant bij aankoop van een keuken weet hoe de apparatuur werkt. Dus ook voor mensen die thuis een (stoom)oven, kookplaat of ander apparaat hebben waarvan ze eigenlijk niet goed weten hoe deze werkt, kom dan vooral langs want we leggen alles graag uit.’
Deze gratis kookdemo wordt gegeven om 11:00 en om 13:00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven via de website www.huisgemaeckt.nl.
Onzichtbare revolutie in de keuken
Is er nog een technisch hoogstandje te verwachten? Een nieuwe innovatieve uitvinding in de keukenwereld?
Jan: ‘Jazeker! Over een paar maanden vind je de onzichtbare kookplaat in onze showroom. Dit is een keramiek werkblad met centerpoints, kleine rondjes, met daaronder de inductietechniek. Je kookt als het ware dus op je werkblad en is er geen kookplaat te zien. Houd onze website en socials in de gaten voor meer informatie.’
De kracht achter Huisgemaeckt
De jonge ondernemers hebben sinds kort het team uitgebreid met nieuwe gezichten, waaronder commercieel medewerker Lotte. Zij ondersteunt hen met klantcontact, bestellingen en keukenverkoop. In de werkplaats zijn twee extra interieurbouwers aangenomen en alle operationele taken worden uitbesteed aan externe keukenmonteurs, installateurs en transporteurs, zodat Jan en Niels zich kunnen bezighouden met de verkoop en productie. Of er nog behoefte is aan nieuwe medewerkers? Een zelfstandig werkende meubelmaker of interieurbouwer die technisch kan tekenen en de productie kan opzetten mag altijd contact opnemen met Jan of Niels.
Lotte: ‘Bij Huisgemaeckt zit je heel dicht op het proces waardoor je overal kunt meekijken en leren. Van ontwerp en verkoop, tot productie, je bent overal bij betrokken. Dat maakt het persoonlijk.’