Speelplezier, educatie en duurzaamheid; Stichting speel-o-theek de Zusjes nu ook in Andijk!
In het dorpshuis, Sportlaan 1, is nu ook stichting speel-o-theek De Zusjes te vinden. Bij de speel-o-theek kan iedereen van 0 tot 99+ jaar (educatief) speelmateriaal, spellen, puzzels en (therapeutisch) oefenmateriaal lenen vanaf €3,95 p/m. Stichting speel-o-theek de Zusjes vindt het namelijk belangrijk dat iedereen toegang heeft tot leuk, educatief, afwisselend en duurzaam speelmateriaal. Zowel voor speelplezier als voor ondersteuning bij spelenderwijs ontwikkelen. Spelen is educatief en lenen is duurzamer dan zelf aanschaffen.
De vrijwilliger van stichting speel-o-theek de Zusjes is aanwezig op dinsdag en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur.
Stichting speel-o-theek De Zusjes draait volledig op vrijwilligers en openingstijden kunnen dus uitbreiden naarmate ons team vergroot. We zouden in Andijk ook heel graag de middagen open willen gaan, voor schoolgaande kinderen.
Dus… Bent u of kent u iemand die een paar uur per maand tijd over heeft om ons team te komen versterken? Dan zien we uw aanmelding heel graag tegemoet!
(Er zijn diverse werkzaamheden binnen de stichting, zowel voor als achter de schermen of zelfs vanuit huis mogelijk)
Donaties:
Mocht u thuis uw kast, woonkamer, kinderkamer of zolder opgeruimd hebben en u wilt speelgoed een nieuwe bestemming geven, dan mag u dit altijd doneren aan stichting speel-o-theek de Zusjes. De vrijwilligers zullen bekijken welk speelgoed eventueel uitgeleend kan worden en het overige bruikbare speelgoed zullen we weer een andere goede bestemming geven.
Stichting speel-o-theek de Zusjes is een non-profit organisatie met een ANBI-status. Ook financiële donaties zijn natuurlijk hartelijk welkom, zodat wij nieuwe speelmaterialen kunnen blijven aanbieden en educatieve activiteiten verder kunnen ontwikkelen.
De voordelen van een speel-o-theek nog even op een rij:
• Spelen ondersteunt de ontwikkelingsgebieden
• Toegang tot duurzaam geproduceerd speelgoed
• Lenen is het nieuwe hebben, maar dan veel duurzamer!
• Toegang tot afwisseling in speelmateriaal, dat aansluit op de nieuws- en leergierigheid
• De speel-o-theek maakt deel uit van de deeleconomie (minder gebruik grondstoffen) en zo hopen we een positieve bijdrage te leveren aan de wegwerpmaatschappij
• Kinderen spelen vaak niet langdurig met speelgoed. Zij hebben behoefte aan afwisseling om hun nieuws- en leergierigheid te blijven prikkelen
• Een opgeruimd huis
• Ontdekken waar een kind zijn/haar intrinsieke interesses en kwaliteiten liggen
• Thuis geen volle kasten met speelgoed meer nodig, waardoor kinderen beter overzicht houden over het speelgoed-aanbod
• Ook ideaal voor gastouders, senioren, grootouders, scholen en instellingen
Stichting speel-o-theek de Zusjes Andijk, Sportlaan 1
06-28 98 38 49
info@speelotheekdezusjes.nl
www.speelotheekdezusjes.nl
Zien we jullie ook in de speel-o-theek?